Přeskočit na obsah

Šalamoun

Část Moravské Ostravy, pro kterou se vžil název Šalamouna, je ohraničena ulicemi Vítkovickou, Železárenskou, Výstavní a 28. října. Oblast v minulosti poskytovala zázemí dolu Šalamoun, který byl v 70. letech odsouzen k likvidaci v rámci budování frýdlantských mostů a autobusového nádraží. Místo těžní věže je dnes dominantou salesiánský kostel Don Bosco a obytnou kolonii důlních zaměstnanců nahradily paneláky. Ale najdeme tu i krásné prvorepublikové vily (secesní Grossmannova právě prochází rekonstrukcí), moderní „smart“ objekt Skelet po 32 letech dostavěný na místě plánovaného sídla komunistů, dvě základní a jednu mateřskou školu, dům s pečovatelskou službou, parky… a také problémy provázející každé sídliště, včetně špatné dostupnosti do centra. Víme, jak je napravit.

Priority pro Šalamouna

  • Zlepšíme dopravu do centra.
    Jak? Zřízením nové minibusové linky, díky které se obyvatelé Šalamouny dostanou do středu města během deseti až patnácti minut.
  • Dáme nový „kabát“ veřejným prostranstvím.
    Opravíme cesty i chodníky, instalujeme nové veřejné osvětlení, nezapomeneme na zelené plochy, u obytných domů vybudujeme zálivy pro kontejnery na tříděný odpad

Zobrazit další obvod

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu