Přeskočit na obsah

Přívoz

Když se řekne Přívoz, je třeba dodat jméno Camillo Sitte. Významný vídeňský architekt a urbanista vtiskl na konci 19. století této části našeho obvodu podobu, která přetrvala až do dnešních dnů. Její součástí je i dominanta náměstí, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, nebo bývalá přívozská radnice, dnes budova archivu. Přívoz, který byl po delší dobu spíše opomíjen, opět nabývá na zaslouženém významu. Hlavní nádraží, vstupní bránu do města, čeká v nejbližších letech spolu s celým železničním uzlem velmi nákladná proměna zahrnující také veřejný prostor. Na ulici K Lávce, kde dříve stávala sběrna šrotu, bude brzy otevřeno nové obchodní centrum. Mezi ulicemi Macharova a Nádražní vyroste polyfunkční objekt s obchodními prostory i byty, jehož název – Palác Sitte - připomene slavného architekta. Ani radnice obvodu nezůstává pozadu: Doslova za pět minut dvanáct jsme díky komplexní rekonstrukci zachránili budovu základní školy Ibsenova. Zásadní obnovou prošel za poslední čtyři roky náš zdejší bytový fond. Do Přívozu se zkrátka vrací život a my chceme být u toho.

Priority pro Přívoz

  • Do Přívozu vrátíme funkci bydlení.
    Obnovíme a zrenovujeme bytový fond ve vlastnictví městského obvodu. Učiníme bydlení dostupnější pro mladou generaci i dříve narozené. Podpoříme dlouhodobé nájemní smlouvy v našich bytových jednotkách. Podporu poskytneme privátním investorům nejen na výstavbu nových bytů, ale také na rekonstrukci stávajícího bytového fondu v soukromém vlastnictví.
  • Zlepšíme vzhled veřejných prostranství.
    Zasadíme se o výměnu či renovaci laviček, odpadkových košů, květináčů, nezapomeneme ani na plochy k trávení volného času, vhodnou zeleň, a v neposlední řadě opravu chodníků – podobně jako v historickém jádru centra.

Zobrazit další obvod

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu